Werkbezoek en netwerkbijeenkomst - Cultuur en Beleid
Ben jij gemeentelijk beleidsmedewerker cultuur of bibliotheek? Noteer dan maandag 29 juni 2026 in je agenda voor een werkbezoek en netwerkbijeenkomst Cultuur en Beleid met als thema Samenwerking tussen cultuur en bibliotheek. Cultuur Oost en Rijnbrink nemen je mee in de actuele ontwikkelingen rondom dit thema.
Bert Frölich, directeur-bestuurder van Kunstwerk!, laat zien hoe deze samenwerking er in de praktijk uitziet binnen de MFCO Kunstwerk! (Multifunctionele Culturele Organisatie). Daarna gaan we samen in op de vraag wat je als beleidsmedewerker cultuur en/of bibliotheekwerk kunt betekenen in de samenwerking tussen cultuur en de bibliotheek.
Programma
Programma:
13.00 uur Inloop
13.30 uur Welkom
13.40 uur Introductie thema:
- Herziene versie van het VNG ringenmodel februari 2026
- De nieuwe WSOB (Wet Stelsel Openbare Bibliotheekvoorzieningen) verwacht per 1 januari 2027
- Cultuur- en Erfgoedmonitor 2024 over MFCO’s
14.15 uur De praktijk van de samenwerking:
- Rondleiding en toelichting op de Stichting&
- Praktijkvoorbeelden
14.45 uur Pauze
15.00 uur Verdiepend gesprek: Wat kun je als beleidsmedewerker betekenen in de samenwerking tussen cultuur en de bibliotheek?
15.30 uur Centrale afronding
Tot 16.30 uur Netwerken met een hapje en een drankje
